Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Friški Član

Number of posts : 2
Registration date : 2010-02-25

Interu i Mourinhu sudar divova Empty
PostSubject: Interu i Mourinhu sudar divova   Interu i Mourinhu sudar divova EmptyThu Feb 25, 2010 1:20 am

Sa velikim nestrpljenjem navijači oba kluba očekivali su sudar divova, dva vodeća kluba, dvije super atraktivne nogometne lige, susret Intera i favoriziranog Chelsea.

Sudar divova u Milanu, sudar dva kluba koji suvereno dominiraju svojim nacionalnim ligama, sudar londonskog Chelsea kojeg predvod skromni, no učinkoviti talijanski trener, Carlo Ancelotti, nasuprot milanskim zvijezdama predvođenimi sjajnim, za medije uvijek atraktivnim, showmanom, Mourinhom, bivšim treneomr londonskih " plavih ".

Mourinho nadmudrio Ancelottia

Poočelo je silovito, neočekivano za Ancelottia, raspoloženi napadač domaćih Diego Milito prekrasnim pogotkom savladao je vratara gostujuće momčadi, Petera Čecha.

Taman kada su gledatelji pomislili da im predstoji spektakl, igra se primirila.

Tako da smo u prvom poluvremenu gledali poprilično neatraktivnu utakmicu u kojoj kao da su oba trenera svojim pulenima zabranila šutiranje na gol suparnika, strpljivo, između dva gola igralo se tijekom prvih 45 minuta bez pravih prilika za pogodak.

Posebno nas je začudila inferiornost i anemičnost bivšeg napadača Barcelone, Samuela Etta, osim što smo ga vidjeli u dva navrata u zaleđu, Etto nije pokazao ništa iz svog bogatog repertoara, poggotovo kada se sjetimo početničkog promašaja sredinom prvog dijela kada je uspio promašiti čitavu loptu na sedam metara od vratara Chelsea.

Izdvojimo još dva pokušaja iznuđivanja jedanaesterca s obje strane, jedan glumački ispad sudac je pravilno okarakterizirao žutim kartonom očito ocijenivši da bi napadaču domaćih, Militu, u tom trenutku bolje odgovarale kazališne daske nego milanski travnjak, s druge strane na pokušaj simulacije gostujućeg napadača pred kraj poluvremena sudac se nije ni osvrnuo.