Zadar Team Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadar Team Forum

Zadarski Portal i Forum.
 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti...

Go down 
+2
morgana
Dargor
6 posters
AuthorMessage
Dargor
Legenda foruma!!!
Legenda foruma!!!



Male
Number of posts : 455
Registration date : 2008-03-01

Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... Empty
PostSubject: Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti...   Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... EmptyFri Mar 07, 2008 2:09 am

study Stavljajte novosti, zanimljive članke, teorije, ideologije, tekstove, pisanu riječ, borbe s predrasudama i slično...

evo prvi put da sam malo zavirio i u wikipediu i pronašao ovo, pogotovo za one koji to žele postati Very Happy

Metal (glazba)
Metal je glazbeni pravac za koji je karakteristična upotreba električne gitare i brzi ritmovi.
Iako to nije široko poznato, metal glazba je najčešći oblik glazbenog izražavanja na svijetu. Metal bandova ima izuzetno velik broj, iako su u usporedbi sa ostalim "mekim" žanrovima glazbe medijski bitno slabije eksponirani. Slabija eksponiranost je tu poglavito radi često vrlo agresivnog glazbenog izražaja i teksta u pjesmama.

Svaka od ovih glazbenih vrsta ima bitno drugačiji doživljaj koji se često može razlikovati do neprepoznatljivosti:

Metal žanrovi [uredi]

Neki od metal žanrova i njihovih izvođača su:
-Black metal
...and Oceans
Agathodaimon
Anorexia Nervosa
Burzum
Cradle of Filth
Darkthrone
Dark Funeral
Dimmu Borgir
Emperor
Enslaved
Impaled Nazarene
Immortal
Marduk
Mayhem
Nokturnal Mortum
Satyricon
Thorns
Ulver
Urfaust
Velvet Cacoon
Venom
-Classic/Heavy/Traditional metal
Iron Maiden
Def Leppard
Saxon
Angelwitch
Diamond Head
Venom
Judas Priest
Skyclad
Iced Earth
-Death metal
Cannibal Corpse
Death
Deicide
Morbid Angel
Obituary
Autopsy
Carcass
At the Gates
Entombed
Bloodbath
Demilich
Dying Fetus
Nile
-Doom metal
Black Sabbath
Boris
St. Vitus
Trouble
Pentagram
Electric Wizard
Witchcraft
Candlemass
Esoteric
Khanate
Reverend Bizarre
Shape of Despair
Solitude Aeturnus
Winter
-Folk/Viking metal
Borknagar
Vintersorg
Ensiferum
Moonsorrow
Thyrfing
Korpiklaani
Cruachan
Skyclad
Skyforger
-Gothic metal
Within Temptation
Lacuna Coil
Afer Forever
Cradle of Filth
Moonspell
Beseech
-Orchestral/symphonic metal
Nightwish
Therion
Rhapsody
Bal-Sagoth
Afer Forever
-Power metal
Running Wild
Sabaton
Gamma Ray
Helloween
Avantasia
Blind Guardian
DragonForce
Dream Evil
Grave Digger
Hammerfall
Lost Horizon
Iced Earth
Nevermore
Rhapsody
Sinergy
Children of Bodom
Angra
-Progressive metal
Dream Theater
Watchtower
Thought Industry
Pain of Salvation
Symphony X
Pagan's Mind
Fates Warning
Spastic Ink
-Thrash/Speed metal
Anthrax
Metallica
Megadeth
Sepultura
Pantera
Slayer
Venom
Judas Priest
Motörhead
Iced Earth


Last edited by Dargor on Fri Mar 07, 2008 2:19 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Dargor
Legenda foruma!!!
Legenda foruma!!!



Male
Number of posts : 455
Registration date : 2008-03-01

Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... Empty
PostSubject: Re: Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti...   Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... EmptyFri Mar 07, 2008 2:14 am

Metal - UTJEHA ZA INTELIGENTNE Twisted Evil Cool Arrow http://www.net.hr/webcafe/page/2007/03/23/0065006.html

"Dugokosi tinejdžeri, ljubitelji heavy metala, obično su inteligentniji i talentiraniji od svojih vršnjaka, a žestoki rifovi i provokativni tekstovi im pomažu da izbace nagomilani stres..."
Back to top Go down
morgana
Legenda foruma!!!
Legenda foruma!!!
morgana


Female
Number of posts : 512
Age : 39
Lokacija : sleepy hollow
Posao/Zanimanja : čitanje, pisanje, crtanje, metal ...ezoterija, feminizam...
Registration date : 2008-03-01

Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... Empty
PostSubject: Re: Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti...   Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... EmptyFri Mar 07, 2008 2:59 pm

zato ja još nisam PUKLA
Back to top Go down
http://www.morganarealm.deviantart.com
morgana
Legenda foruma!!!
Legenda foruma!!!
morgana


Female
Number of posts : 512
Age : 39
Lokacija : sleepy hollow
Posao/Zanimanja : čitanje, pisanje, crtanje, metal ...ezoterija, feminizam...
Registration date : 2008-03-01

Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... Empty
PostSubject: Re: Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti...   Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... EmptyMon Mar 10, 2008 3:42 pm

Evo nešto neobično...

Bend koji kaže "Sviramo pirate Metal!" Iz Škotske su i zovu se Alestorm.
Poslušala sam ih na myspaceu, najbolja mi je Captain Morgans Revenge. Skoro ko da su ispali iz crtića...ili "Pirata s Kariba".

http://www.myspace.com/alestorm

svirat ce i na metal campu.

majice su mi zakon. Laughing
Back to top Go down
http://www.morganarealm.deviantart.com
Wolfshade
Teški frik za forume!!!
Teški frik za forume!!!
Wolfshade


Number of posts : 177
Age : 40
Lokacija : Zadar
Posao/Zanimanja : Croupier
Napiši neku glupost... : neku glupost...
Registration date : 2008-03-04

Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... Empty
PostSubject: Re: Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti...   Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... EmptyWed Mar 12, 2008 12:37 pm

Jebote al je taj alestorm posta popularan odjednom! Al dobro, nisu loši u svakom slučaju.
Back to top Go down
http://www.electricretard.com
morgana
Legenda foruma!!!
Legenda foruma!!!
morgana


Female
Number of posts : 512
Age : 39
Lokacija : sleepy hollow
Posao/Zanimanja : čitanje, pisanje, crtanje, metal ...ezoterija, feminizam...
Registration date : 2008-03-01

Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... Empty
PostSubject: Re: Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti...   Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... EmptyWed Mar 12, 2008 3:39 pm

valjda zato jer nikad nisam čula za pirate metal
postoje li još kakve podkategorije metala o kojima ne znam?
ima li green metal, ono "save this polluted world YEAH YEAH" Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... 79173
Back to top Go down
http://www.morganarealm.deviantart.com
Dargor
Legenda foruma!!!
Legenda foruma!!!



Male
Number of posts : 455
Registration date : 2008-03-01

Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... Empty
PostSubject: Re: Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti...   Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... EmptyThu Mar 13, 2008 2:07 am

pa ima Rhapsody, Within Temptation i Pagan bendovi, ali to više u fantasy stilu, a neki ozbiljniji "političko-socijalno" zeleni? Ne znam, System of a Down npr. ima odlične tekstove, anti ratne itd.
Back to top Go down
morgana
Legenda foruma!!!
Legenda foruma!!!
morgana


Female
Number of posts : 512
Age : 39
Lokacija : sleepy hollow
Posao/Zanimanja : čitanje, pisanje, crtanje, metal ...ezoterija, feminizam...
Registration date : 2008-03-01

Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... Empty
PostSubject: Re: Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti...   Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... EmptySat Apr 05, 2008 4:24 pm

nisan znala di ću ovo napisati ali iako nije vezano samo uz metal, radi se o samom načinu na koji funkcionira "vlast"...svi ste već čuli o zatvaranju Močvare nako 9 godina njenog postojanja.
Sve ovo samo pokazuje politiku Zagreba prema prostorima za udruge mladih i uopće prema djelatnostima nezavisnih udruga. Ako se tako odnose veliki gradovi, kakve su šanse za manje...

opširnije o tome vrlo zanimljiv tekstić:
http://kulturpunkt.hr/index.php?page=kulturoskop&topic=home&id=171
Back to top Go down
http://www.morganarealm.deviantart.com
Dargor
Legenda foruma!!!
Legenda foruma!!!



Male
Number of posts : 455
Registration date : 2008-03-01

Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... Empty
PostSubject: Re: Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti...   Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... EmptySat Apr 05, 2008 7:22 pm

mislim da bi se metalci, anarhisti, hipiji, ljevičari i zeleni trebali držat zajedno, ujedinjavati, sudjelovati u raznim eko, anarho, mirovnim i sl. programima, skupljati velike mase i zajedno RUŠIT ovu konzervo tiransku vlast i naopak sistem.
Back to top Go down
Super baka
Proglašen pismenim!!!
Proglašen pismenim!!!



Male
Number of posts : 79
Posao/Zanimanja : zli lord Destructicon
Napiši neku glupost... : En kuk i munnen ar battr an 10 i roven!
Registration date : 2008-02-18

Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... Empty
PostSubject: Re: Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti...   Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... EmptySun Apr 06, 2008 7:21 pm

Dargor wrote:
System of a Down npr. ima odlične tekstove, anti ratne itd.
otkad je SOAD metal? Question
Back to top Go down
Eowyn
Teški frik za forume!!!
Teški frik za forume!!!
Eowyn


Female
Number of posts : 105
Age : 38
Registration date : 2008-03-25

Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... Empty
PostSubject: Re: Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti...   Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... EmptyMon Apr 07, 2008 1:41 pm

Dargor wrote:
mislim da bi se metalci, anarhisti, hipiji, ljevičari i zeleni trebali držat zajedno, ujedinjavati, sudjelovati u raznim eko, anarho, mirovnim i sl. programima, skupljati velike mase i zajedno RUŠIT ovu konzervo tiransku vlast i naopak sistem.
Je,je.Bojim se danisu svi na takvom stupnju razvoja.Ali ti bi moga recimo dvadesetak ljudi skupiti oko sebe.
Back to top Go down
morgana
Legenda foruma!!!
Legenda foruma!!!
morgana


Female
Number of posts : 512
Age : 39
Lokacija : sleepy hollow
Posao/Zanimanja : čitanje, pisanje, crtanje, metal ...ezoterija, feminizam...
Registration date : 2008-03-01

Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... Empty
PostSubject: Re: Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti...   Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... EmptyMon Apr 07, 2008 3:02 pm

pa to ti je sasvim pozitivna procjena. da bar.
ljudi se sve vise dile i micu u kojekakve grupice bez razumijevanja i tolerancije
Back to top Go down
http://www.morganarealm.deviantart.com
Eowyn
Teški frik za forume!!!
Teški frik za forume!!!
Eowyn


Female
Number of posts : 105
Age : 38
Registration date : 2008-03-25

Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... Empty
PostSubject: Re: Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti...   Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... EmptyTue Apr 08, 2008 10:35 am

Ovdje na forumu već postoji grupica.Samo se trebamo naći i dogovoriti.
Back to top Go down
Dargor
Legenda foruma!!!
Legenda foruma!!!



Male
Number of posts : 455
Registration date : 2008-03-01

Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... Empty
PostSubject: Re: Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti...   Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... EmptyTue Apr 08, 2008 4:10 pm

Eowyn wrote:
Dargor wrote:
mislim da bi se metalci, anarhisti, hipiji, ljevičari i zeleni trebali držat zajedno, ujedinjavati, sudjelovati u raznim eko, anarho, mirovnim i sl. programima, skupljati velike mase i zajedno RUŠIT ovu konzervo tiransku vlast i naopak sistem.
Je,je.Bojim se danisu svi na takvom stupnju razvoja.Ali ti bi moga recimo dvadesetak ljudi skupiti oko sebe.

hehehe ti me zamišljaš kao nekog karizmatičnog vođu ili što? Laughing
ne bih ja mogao nikog skupiti, ja bi se samo mogao pridružiti određenoj skupini ili akcijama. 20ak ljudi, oni već postoje i rade, evo možeš se npr. uključiti u Zvuk, Eko-Zadar, Šigurecu, Masu ili sl.
ja sam mislio na par milijuna ljudi koji bi rušili kradeze eh he he dakle samo maštam malo

a ako bi nešto okupljao to bi bili novi članovi da osnujemo podružnicu Zelene liste u Zadru ali ti koliko vidim ne ulaziš u politiku.

i koji su to 20ak ljudi koji me podržavaju? ako me i dvoje podržava dobro je Laughing

ajde uključit ćemo se u zvuk pa ćemo polako s njima dalje Very Happy

važno je napomenuti da smo zahtjevom za referendum bez obzira skupilo se 100 ili 200 tisuća potpisa napravili veliku i povijesnu stvar, po prvi put u hrvatskoj povijesti nakon osamostaljenja građani raznih profila su se ujedinili bez imalo pomoći političkog vrha tj. uz mnogo otežavajućih okolnosti, na brzinu, u jako malo vremena, bez znatnije financijske potpore, skupili smo se iz svih krajeva hrvatske, neutralni građani, marginalni desničari, anarhisti, ljevica, zeleni, studenti, profesori, razne civilne udruge, male ali vrijedne stranke, volonteri koji ne samo da nisu tražili niti kune nego su i donirali kune za kampanju i slično, sami smo se organizirali i ujedinili te uznemirili politički vrh. dakle svijest i direktne akcije su se se ipak podigle i nadamo se da je ovo tek početak, tek prvi pokušaj te da dolaze veće stvari, stvari u kojima ovim početnim iskustvom i učenjem na greškama ćemo još manje griješiti i još bolje se organizirati i ujedinjavati. trebamo biti ponosni, inicijatori, organizatori, koordinatori, volonteri te svi građani koji su dali svoj potpis prije svega za same sebe i svoju slobodu! we will rise! Twisted Evil Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... 79173 Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... 581954
Back to top Go down
morgana
Legenda foruma!!!
Legenda foruma!!!
morgana


Female
Number of posts : 512
Age : 39
Lokacija : sleepy hollow
Posao/Zanimanja : čitanje, pisanje, crtanje, metal ...ezoterija, feminizam...
Registration date : 2008-03-01

Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... Empty
PostSubject: Re: Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti...   Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... EmptyTue Apr 08, 2008 10:39 pm

back to theme, girlz and boyz!
Back to top Go down
http://www.morganarealm.deviantart.com
Dargor
Legenda foruma!!!
Legenda foruma!!!



Male
Number of posts : 455
Registration date : 2008-03-01

Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... Empty
PostSubject: Re: Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti...   Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... EmptyTue Apr 22, 2008 1:37 am

svašta, tek sam sad saznao da u Zadru postoji bend Besthial, i dobar je, ženski vokali i tako, malo sam obratio pažnju i na domaće snage, pa vidim da imamo odličnih bendova, samo se treba okupiti i svirati npr. Koziak iz Splita, čovjek svira i u svjetskom projektu, bendu Folkearth, Time Treachery + Besthial + Koziak + Frivulous Stir, Nocturnal Crown, Stribog i sl., odlično..
Back to top Go down
Marino
Malo sam uvatija ritam!!!
Malo sam uvatija ritam!!!
Marino


Number of posts : 39
Registration date : 2008-03-03

Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... Empty
PostSubject: Re: Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti...   Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... EmptyTue Apr 22, 2008 10:27 am

Nebi bilo loše. Smile
Back to top Go down
Sponsored content





Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... Empty
PostSubject: Re: Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti...   Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti... Empty

Back to top Go down
 
Članci, istraživanja, zanimljivosti, tekstovi, arhive, info, vijesti...
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Zadar Team Forum :: Kategorija: Lifestyle :: Metal-
Jump to: