Zadar Team Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadar Team Forum

Zadarski Portal i Forum.
 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4.

Go down 
+5
Wolfshade
morgana
popey_023
Super baka
Dargor
9 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Super baka
Proglašen pismenim!!!
Proglašen pismenim!!!



Male
Number of posts : 79
Posao/Zanimanja : zli lord Destructicon
Napiši neku glupost... : En kuk i munnen ar battr an 10 i roven!
Registration date : 2008-02-18

Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4.   Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4. - Page 2 EmptyWed Apr 09, 2008 12:08 am

Dargor wrote:
Super baka wrote:
da mi TO odlučuje u kojem će mi zemlja pravcu ić?

dakle samo tvoja zemlja? neobrazovani ljudi ili "to" Suspect
neobrazovani su zbog ovakve vlade kojoj je u cilju da ih ne obrazuje kako bi što lakše robovali s njima, ili da ne ispadnem "nad njima" mogu reći i s nama ako vam je tako draže Neutral
Ajde ne kenjaj por favor, nisi glup, dobro znaš što sam mislio...upravo tako...DA MI TAMO NEKI ČOBAN ODLUČUJE U KOJEM ĆE MI PRAVCU ZEMLJA IĆ...ok? I ne proseravaj žilete u stilu "samo tvoja zemlja".
Ahaaa...znači ova vlada je kriva što su neobrazovani? Ni Račanova, ni Tuđmanova, ni 50 godina socijalizma, ni 400 godina Austrije, Turaka i Mlečana, nego baš ova vlada? Ma bravo...
Vidiš ti taj naš mentalitet, uvijek je neko drugi kriv...vlada, sabor, ivana plechinger...
Back to top Go down
Dargor
Legenda foruma!!!
Legenda foruma!!!



Male
Number of posts : 455
Registration date : 2008-03-01

Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4.   Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4. - Page 2 EmptyWed Apr 09, 2008 12:44 am

Super baka wrote:
DA MI TAMO NEKI ČOBAN ODLUČUJE U KOJEM ĆE MI PRAVCU ZEMLJA IĆ...ok?
ajde OK Very Happy
jer, kako stvari stoje, upravo "tamo neki čoban" i odlučuje, 1 čoban protiv 4 i pol milijuna podređenih čobančića

Super baka wrote:
baš ova vlada? ni ova ni ona...
nisam mislio strikno OVA nego OVAKVA, mogla bi biti i neka druga da je na njihovoj poziciji, tko zna, možda bi čak i zeleni da su na samom vrhu bili ovakvi, iako ne vjerujem ali ajde, neka vam je. Kakve su bile 100 godina ne znam, znam kakva je ova sad koja mi upravo sad zagorčava život i koju upravo sad i na dalje treba nastojati mijenjati, ne mijenjati samo imena, mijenjati cijeli sustav...

Super baka wrote:
uvijek je neko drugi kriv...vlada, sabor, ivana plechinger...

priznajem da sam za svoje obrazovanje barem 50% sam sebi kriv, no da, za drugi dio kriv je sustav obrazovanja koji je loš i ne mijenja se u skladu s novim važnim spoznajama o učenju...
Back to top Go down
Wolfshade
Teški frik za forume!!!
Teški frik za forume!!!
Wolfshade


Number of posts : 177
Age : 40
Lokacija : Zadar
Posao/Zanimanja : Croupier
Napiši neku glupost... : neku glupost...
Registration date : 2008-03-04

Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4.   Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4. - Page 2 EmptyWed Apr 09, 2008 12:52 am

Dargor wrote:
Super baka wrote:
DA MI TAMO NEKI ČOBAN ODLUČUJE U KOJEM ĆE MI PRAVCU ZEMLJA IĆ...ok?
ajde OK Very Happy
jer, kako stvari stoje, upravo "tamo neki čoban" i odlučuje, 1 čoban protiv 4 i pol milijuna podređenih čobančića
[/quote]

Ruku na srce, i tog jednog čobana je izabrao narod.
Back to top Go down
http://www.electricretard.com
Dargor
Legenda foruma!!!
Legenda foruma!!!



Male
Number of posts : 455
Registration date : 2008-03-01

Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4.   Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4. - Page 2 EmptyWed Apr 09, 2008 1:06 am

ipak nije ga izabrao nadpolovičnom većinom i morao se udružit s ostalim ulizicama a i nije bitno s kolikom većinom, on je tu da provodi volju naroda a ne da narod provodi njegovu volju...

no dobro.. ne da mi se više.. gledam cjeli topic od početka do kraja pa vidim da smo dobro krenuli a onda sam postao malo dosadan i u posljednih nekoliko postova malo neopravdano agresivniji prema bad tripu pa onda on odgovara meni pa ja njemu, ajme glupe "rasprave" s jedne i druge strane... Sleep

od sad samo dajem info i stanje s uže teme Neutral
Back to top Go down
Super baka
Proglašen pismenim!!!
Proglašen pismenim!!!



Male
Number of posts : 79
Posao/Zanimanja : zli lord Destructicon
Napiši neku glupost... : En kuk i munnen ar battr an 10 i roven!
Registration date : 2008-02-18

Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4.   Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4. - Page 2 EmptySun Apr 13, 2008 8:57 pm

c/p
Referenduma o NATO-u u Hrvatskoj neće biti
Referenduma za NATO neće biti. Nevladine udruge nisu uspjele u namjeri da prikupe 450.000 potpisa na peticiji za referendum. Nakon dva tjedna potpisivanja prikupljeno je tek nešto više od 150.000 potpisa


Organizatori tvrde da su im financijska sredstva bila ograničena, rok od dva tjedna za prikupljanje potpisa prekratak, a broj potpisa koje je trebalo prikupiti, gotovo pola miljuna, prevelik.
Analitičari smatraju kako akcija nije bila dovoljno dobro organizirana i kako je nisu dovoljno poduprli ni mediji, a ni istaknute javne osobe. Anđelko Milardović iz Centra za politološka istraživanja smatra kako je kampanja trebala biti bolje pripremljena, prenosi HTV. Naveo je primjer Švicarske, Austrije i skandinavskih zemalja u kojima se svaka važnija odluka donosi na referendumu.
Glasnogovornik Odbora Aleksandar Hatzivelkos ističe da su 'izrazito zadovoljni odazivom koji je akcija dobila kod građana', ali i da su ih zatekli problemi na koje nisu računali.
Primjerice, akcija je u javnosti dobila prizvuk anti-NATO inicijative, iako se Odbor ni u jednom trenutku nije izjasnio protiv članstva Hrvatske u Savezu. Problem im je predstavljao i Zakon o referendumu koji propisuje da se moraju prikupljati i jedinstveni matični brojevi građana, izvještava Glas Slavonije.
'Zbog JMBG-a smo morali odbiti dvadesetak posto potpisa. Imati zakon u kojem se traži broj koji je u međuvremenu postao tajan nema nikakvog smisla', kazao je Hatzivelkos.
Prema izračunima Odbora, tempo kojim su se potpisi prikupljali u Hrvatskoj bio bi dovoljan za raspisivanje referenduma u Sloveniji, Italiji i Mađarskoj.
Odbor nije dobio sustavnu podršku ni jedne političke stranke, ali su peticiju potpisali pojedini političari, poput SDP-ovca Zorana Milanovića.
Organizatori peticije prikupljene potpise predat će Saboru, a potaknut će i raspravu o izmjeni zakona o referendumu koji je, kako smatraju, prestrog i ograničava građanske inicijative. Iz akcije bi trebala proizići i inicijativa za sređivanje popisa birača. "Broj birača je nerealan, a to nije problem samo ove akcije, nego mnogo širi problem", napomenuo je glasnogovornik.

Prema najavama, Odbor za referendum precizne podatke imat će 15. travnja.
Back to top Go down
Wolfshade
Teški frik za forume!!!
Teški frik za forume!!!
Wolfshade


Number of posts : 177
Age : 40
Lokacija : Zadar
Posao/Zanimanja : Croupier
Napiši neku glupost... : neku glupost...
Registration date : 2008-03-04

Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4.   Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4. - Page 2 EmptySun Apr 13, 2008 9:14 pm

Pa naravno da nema referenduma.
Eto vam, tu stoku ste izabrali na vlast pa sada nek rade šta ih volja.
Ne može se ništa napraviti mirnim putem, nama triba jedan dobar krvavi državni udar.
Back to top Go down
http://www.electricretard.com
Mate_MC
Administrator Mate
Administrator Mate
Mate_MC


Male
Number of posts : 623
Age : 36
Lokacija : Planet Zemlja!!!!
Posao/Zanimanja : voditelj karaoka, organizator, veterinarski tehnićar i student
Napiši neku glupost... : Ovo je jako ukusan forum....
Registration date : 2008-02-07

Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4.   Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4. - Page 2 EmptyMon Apr 14, 2008 1:26 am

Ma triba na vlast staviti nekog od 20 godina, a ne one fosile iz jugoslavije, neko ko nema poijma ništa o komunizmu ni tim bivšim izrazima, mlada osoba koja ima moderne poglede na život, pa bi bilo lipo i mladima i starima...
Back to top Go down
http://www.mate-curkovic.bloger.hr/
frižider
Proglašen pismenim!!!
Proglašen pismenim!!!
frižider


Male
Number of posts : 61
Age : 36
Lokacija : Bili Brig
Posao/Zanimanja : ispod masline po suncu, ko je vidia radit!!!
Napiši neku glupost... : sve je to dio velikog procesa
Registration date : 2008-04-08

Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4.   Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4. - Page 2 EmptyMon Apr 14, 2008 1:35 am

frende aj ti nadi neku mladu osobu od 20 god koja nije opterecena svim tim spikama koji imaju stariji politicari, svi koji imaju kako ti kazes moderan pogleda na zivot ne misle se nikad baviti politikom
Back to top Go down
http://www.myspace.com/zorancrticafilip
Dargor
Legenda foruma!!!
Legenda foruma!!!



Male
Number of posts : 455
Registration date : 2008-03-01

Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4.   Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4. - Page 2 EmptyMon Apr 14, 2008 3:15 pm

dakle akcija je ipak pokrenula neke stvari a i preko 100 000 ljudi u ovakvim katastrofalnim uvjetima je dobar broj, nastavlja se pritisak na politički vrh kojima šaljemo potpise i tražimo korekcije nerealnih zakona, u zadnje vrijeme građani se sve češće okupljaju i prosvjeduju, zahtjev za referendum, anti-Bush prosvjedi, prosvjedi sindikata i studenata.. medijski su naravno prikazani neznatno ali bili su veliki i moćni, također svi najavljuju još veći bunt ako se stvari ne promijenu, sljedeći put okupit će se još više ljudi i tražiti smjenu vlasti..
Back to top Go down
Dargor
Legenda foruma!!!
Legenda foruma!!!



Male
Number of posts : 455
Registration date : 2008-03-01

Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4.   Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4. - Page 2 EmptyWed Apr 16, 2008 3:00 pm

Prikupljeno je oko 125 000 potpisa, dovoljno da se raspiše referendum u drugim zemljama, ali ne i u Hrvatskoj koja ograničava građanske inicijative i slobodu i volju naroda. Odbor je ipak zadovoljan i ponosan uloženim trudom, odazivom građana i volontera, te specifičnoj povijesnoj akciji ujedinjavanja raznih nevladinih udruga, građana i nekoliko stranaka raznolikih profila te Odbor ima slijedeće ciljeve:

1. Raspisivanje referenduma o ulasku Hrvatske u NATO savez
2. Izmjena Zakona o referendumu
3. Pokretanje procedure za utvrđivanje točnog broja birača

Priopćenje za javnost, analizu rezultata te financijski izvještaj detaljnije možete pročitati na www.natonareferendum.org tj. dolje navedenim linkovima:

http://www.natonareferendum.org/files/priopcenje_za_javnost_6.pdf
http://www.natonareferendum.org/files/zavrsna_analiza.pdf
http://www.natonareferendum.org/files/financijski_izvjestaj.pdf

A sad može LOCK.
Back to top Go down
Sponsored content





Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4.   Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4. - Page 2 Empty

Back to top Go down
 
Narodni trg - ZAHTJEV za referendum - 29.3.-12.4.
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Zadar Team Forum :: Kategorija: Lifestyle :: Zbivanja-
Jump to: